Adwords Dersleri 1

13 Ocak 2014 Pazartesi 22:57Yeni bir kampanya oluşturmak heyecanlı bir süreçtir. "Kampanyayı etkinleştir" düğmesine tıkladığınızda, bir çok duyguyu hissedebilirsiniz. Getirisinin ne olacağını merak edersiniz, endişe duyabilirsiniz, umutlu hissedersiniz. İyi bir şekilde yönetildiği zaman, Adwords en iyi "yeni müşteri" kaynaklarından biridir.

İşte bu yazı sizin iyi ve getirisi bol bir Adwords kampanyasını nasıl oluşturacağınızı anlatıyor. Başta bilmeniz gereken şeylerden biri, her başarılı reklamveren bir kontrol listesi oluşturur ve Adwords kampanyalarını bu liste ile yönetir. Bunu tarife bakarak kek yapmaya benzetebilirsiniz. Bu iş için, bir "malzemeler" listesine ve adımlara ihtiyacınız olacak. İşte Adwords de böyledir. O zaman Adwords önlüğünüzü takın :) ve "malzemeler"i yazmaya başlayın ve Adwords ile kar sağlayabilmek için bu yazıyı okumaya devam edin.

Malzeme #1: Müşteri Talebi
İlk malzeme müşteri talebidir. Eğer müşterileriniz, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi Google'da aramıyorsa, o zaman Adwords'ün sizin için bir faydası yoktur. Kampanya oluşturmadan önce bunu düşünmelisiniz.

Adwords için kullanılacak ilk araç Google Planlayıcı Aracıdır.
https://adwords.google.com/ko/KeywordPlanner
Siz kelimeler girersiniz ve Google size ilgili diğer kelimeleri verir. Ayrıca insanların ne sıklıkla bu kelimeleri aradığı bilgisini ve her kelimenin size ne kadar fiyata mal olacağını da söyler. İşte bu bilgiler ilk kampanyanızda hangi kelimeleri kullanacağınıza karar vermenizi sağlayacaktır.

Aracı kullanmadan önce, gelişmiş ayarlarda Türkçe'yi ve Türkiye'yi seçtiğinize emin olun.

Bir kelimeyi seçmeye karar vermek için üç soru sormanız gerekmektedir:


  1. Kelime Google'da aratılıyor mu? Eğer aratılmıyorsa, bu kelime için reklam yapmanın bir esprisi yoktur.
  2. Bu kelimeyi aratan kişinin benim ürünlerimi veya hizmetlerimi alma ihtimali var mı?
  3. Bu kelimeye reklam vermeye gücüm var mı? Bu soru önemlidir.

2. ders çok yakında...

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum