Android İşletim Sistemine Serzeniş

4 Ocak 2014 Cumartesi 01:32
Şu Android işletim sistemine son zamanlarda fena halde takmış durumdayım. İşim gereği günün 8 saati onunla ilgileniyorum ama kendisiyle birlikte vakit geçirdikçe, iyice uzaklaştık birbirimizden... Belki de bu kadar içli dışlı olmamalıydık? Belki de biz ayrı dünyaların...

Neyse, duygusallığı bir kenara bırakarak serzenişime devam ediyorum. Bir takım sorularım var:

 • Bir mobil işletim sisteminin giriş kısmı neden bu kadar karmaşık olabilir? Tasarlanırken ne düşünülmüş olabilir? "Fazla mal göz çıkarmaz" mı?
   
 • Mobil cihazlarda bataryanın önemi bu kadar büyükken, bir mobil işletim sisteminde neden cihazın şarj olup olmadığını hemen anlayabilmek bu kadar güç? Orada sürekli bir çarpı işareti var. Fişe takılıyken veya değilken hiç farketmiyor.
   
 • Ben, yüksek lisans yapan bir bilgisayar mühendisi olarak, bir mobil işletim sisteminde, neyin nerede olduğunu bulamıyorsam ve sinir krizleri geçiriyorsam, acemi kullanıcılar ne yapsın? Ölsün mü?
   
 • İyidir hoştur, bir giriş ekranı yapmışsınız, sular şıkırdıyor, "dokunun" falan yazıyor, huzur veren bir su şırıltısı, dalgalanan su... Buraya kadar güzel. Peki neden ben o suyla tam tamına 10 saniye, evet yanlış duymadınız 10 saniye oynadığım halde o tablet açılmıyor? Bu kadar mı düşük performanslı? Ama ilginçtir ki, çantamda kendi kendine açılmayı iyi biliyor :)
   
 • En mühim soruya geldik. Bir işletim sistemi bu kadar 'dandik' olmasına rağmen, neden bu kadar çok beğeniliyor? Resimden de anlaşılacağı üzere IOS Android'i fena yer, dişleye dişleye yer!
 
Android'e savaş açtım. Artık bir IOS'cu olduğumu tüm dünyaya resmen ilan ediyorum.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum