Blog Tutmanın İyi Ve Kötü Yanları

7 Ocak 2014 Salı 01:01

Her konuya değinmişken, son zamanlarda haşır neşir olduğum bu konuyu da es geçmek istemedim. Aslında uzun zamandır blog sahibiyim, ama yazmıyordum. Özellikle son 1 haftadır ağırlık verdim yazmaya, okunmak umuduyla. Çünkü ben de paylaşmayı sevenlerdenim, yaşantımda da öyleyim. Bir şeyi en fazla bir kaç dakika içimde tutabiliyorum. Bunca zamandır blog kullanmıyor olmam ilginç aslında :)

Gelelim bloğun faydalarına... Bir kere düşünceleriniz, duygularınızı, tecrübelerinizi sizinle aynı dili konuşan herkese açmış oluyorsunuz. Bu nedense insana saçma sapan bir mutluluk veriyor. Belki kendimize özel bir alan olduğu için, belki kendimizi ifade edebildiğimiz için. Sonra yeni blogger'larda (bende) bir okunma umudu var. Yorumları kontrol etmek, f5'e basarak izleyici sayısına bakmak, bu umudun olası sonuçlarından... Eminim çoğumuz yapıyordur bunu... Ama en önemlisi pes etmemek, çünkü içerik azken çok ziyaretçi olmuyor maalesef. O içerik gün be gün çoğalmalı ve bir arşiv olmalı sonunda...

Blog tutmanın kötü yanı ise, bazen hiç izleyicisi olmadığını farkedip, duvara konuşuyormuş gibi hissetmek...Başka bloglara bakmak, her yazının altına yorum yapılan bloglara imrenmek ve azimle yoluna devam etmek. Ama sonuçta bir moral bozukluğu oluyor :)

İşte böyle sevgili 'olmayan' izleyicilerim, umarım bir gün benim de aktif bir blogum olur diyor ve yazımı burada kapatıyorum.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

1 yorum

  1. yaklaşık 45 dakikadır bloğundayım. buraya nasıl geldiğimi hatırlamıyorum :) makaleden makaleye atlıyorum resmen. 45 dakikada yazılarının 25% bitirmişimdir herhalde :) aktif bir blog takipçisi değilim aradığımı bulur ve kapatırım. ama bu bloğu sık kullananlara eklicem :)

    YanıtlaSil