Ana içeriğe atla

Blogger'da Ziyaretçi Sayısını ArttırmaBlogger kullanan herkes ziyaretçi sayısının artmasını hayal eder. Çok ziyaretçisi olan da yapar bunu, yeni blog açmış olan da. İşte bunu sağlamanın 9 ipucu aşağıda yer almaktadır:

1.Sık Sık Yazın
Ziyaretçi ve takipçi sayısını arttırmanın en önemli yolu düzenli olarak yazmaktan geçer. Ancak sırf yazmak için kopya içerik kullanmayın. Tüm yazılarınız sizin kaleminizden (klavyenizden) çıkmış olsun. Hatta yazıları yayınlama saatinin bile düzenli olmasına özen gösterin. Yazı konusu bulmakta zorlanıyorsanız, diğer blogları inceleyerek aklınıza yeni fikirler gelmesini sağlayabilirsiniz. İçerikleriniz değerli ve yararlı olmalıdır. Örneğin siz bir siteye girdiğinizde, ilginizi çekmeyen birşeyi okur musunuz? Hayır. O zaman bunu düşünerek yazmalısınız.

2.Arama Motorlarına Kaydettirin
Blogunuzu Google, Yahoo gibi popüler arama motorlarına mutlaka eklemelisiniz. Çünkü ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorlarından gelecektir. Sitenizi kaydettirdiğinizde, arama motoru botları sitenize gelip içeriğinizi alır. Ancak bu, içeriklerinizin en üst sıralarda görüneceği anlamına gelmez. Ancak en azından alt sıralarda olsa bile tıklanma ihtimali olur.

3.İç Bağlantılar Kurun
Sitenizdeki içerikler birbirine güçlü bir şekilde bağlı olmalıdır. Örneğin bir yazı yazdınız ve yazının içinde diğer yazılarınıza ait bilgiler, kelimeler bulunmakta. Bunlara sitenizden link vermek seo açısından fayda sağlayacaktır.

4.Yorumların Gücünden Yararlanın
Yazılarınıza yorum yapılması önemlidir. Yorum yapıldığında cevap vermeyi ihtimal etmeyin. Çünkü bu, ziyaretçilerinize değer verdiğiniz anlamına gelir ve sitenizin interaktifliği artar, hatta zamanla düşüncelerin paylaşıldığı bir platform haline gelebilir.

5.Etiket Kullanın
Yazdığınız her yazıya birden fazla etiket eklemek biraz zamanınızı alabilir, ancak çok gereklidir. Çünkü arama motorları etiketlere dikkat ederler. Etiketlerinizin mutlaka yazınızla ilgili olması gerekmektedir, yoksa sahtekar durumuna düşebilirsiniz.

6.Sosyal İmleme Sitelerini Kullanın
Yazdığınız yazıları Pinterest, Digg, Reddit gibi sosyal imleme sitelerine ekleyebilirsiniz. Bu da trafiğinizi arttıran bir yöntemdir.

7.Seo'yu İhmal Etmeyin
Seo'nun Türkçe açılımı "Arama motoru optimizasyonu"dur. Seo'nun bir çok kriteri vardır ve her biri ayrı ayrı önemlidir. Bu başlı başına önemli bir konu olduğu için, bunu başka bir yazımda ayrıntılı olarak anlatacağım.

8.Resim Ekleyin
Yazılarınıza resim eklemek hem görsel açıdan blogunuzu zenginleştirir, hem de görsel arama motorları aracılığıyla sitenize ziyaretçi akışı sağlar. Resim eklerken mutlaka resimlere başlık verin. Bunu HTML'de alt kodu ile yapabilirsiniz.

9.Sitenizi Diğer Sitelere Ekleyin
Blogunuzun tanıtımını, forum sitelerinde, dizinlerde mutlaka yapın. Bu size ziyaretçi getirecektir. Ayrıca backlink kazandırabilir.

Kaynak: http://www.blogdersleri.com/2014/01/blog-ziyaretci-sayisi-arttirma.html

Yorumlar

  1. weblozi blogger12 Mart 2014 02:15

    Sadece blogger degil wordpress ve diger website scriptlerinde de ziyatetci sayisini arttirmaya yonelik yazdiginiz makale cok akici olmus ellerinize saglik

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh