Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır? - Ders 1

14 Ocak 2014 Salı 22:06Google Adsense'den kazanacağınız parayı arttırmanız için, size bir rehber hazırladık. Bu yazı dizisinde, Adsense'in ne olduğundan, kullanımından, banlanma sebeplerine kadar herşeyi öğrenebilirsiniz.

Bu ders birinci derstir ve "Google Adsense Nedir?" ve "Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?" başlıkları altında toplanmıştır.


Google Adsense Nedir?

Adsense, ziyaretçilerinizin reklamları tıklamasıyla para kazanmanızı sağlar ve kullanımı kolaydır. Google.com kazandığı paranın büyük kısmını reklamlardan sağlar. Kendisine verilen reklamları sizin de yayınlamanıza izin verir. Böylelikle siz de elde edilen kazancı paylaşırsınız. Tık başına kazanılan ücretin yaklaşık %68'ini alırsınız. İşte bu sistem Adsense sistemidir.

Adsense içerik tabanlıdır. Yani sizin içeriğinize göre reklamları çıkar. Bilmeniz gereken en önemli şey Adsense bir "kolay zengin olma" yöntemi değildir. Para kazanmanız için çok çaba sarfetmeniz ve emek vermeniz gerekir.


Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Tık başına ne kadar para alacağınız, o reklamı veren reklamverenin ne kadar ödediğine bağlıdır. Siz buna bağlı olarak bir pay alırsınız. Bu pay, 3 kuruştan 30 liraya kadar çıkabilir. Tık başına 2 lira kazanmak, nadir görülen bir durumdur. Genellikle daha az kazanırsınız. Site trafiğinizi bilmeden, ne kadar kazanacağınızı bilmek mümkün değildir. İnsanlar ortalama bile olsa bir değer duymak isterler. Ancak bunun cevabını yalnızca Google bilebilir. Çünkü her reklamın kazandıracağı para farklıdır ve her ziyaretçinin reklama tıklayacağı kesin değildir.

Yapmanız gereken en önemli şey, çok aranan popüler anahtar kelimelere odaklanmaktır. Anahtar kelime ne kadar popüler olursa, kazanacağınız para da o kadar fazla olur. Hakkında çok şey bildiğiniz bir konu üzerine site açmanız bu açıdan iyi olacaktır. Google her ne kadar kazanacağınız para hakkında önceden bilgi vermese de, her an hesabınıza giriş yaparak o ana kadar kazandığınız miktarı görebilirsiniz.

Bir sonraki derste görüşmek üzere...

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum