Ana içeriğe atla

Google Adsense İle Nasıl Para Kazanılır? - Ders 1Google Adsense'den kazanacağınız parayı arttırmanız için, size bir rehber hazırladık. Bu yazı dizisinde, Adsense'in ne olduğundan, kullanımından, banlanma sebeplerine kadar herşeyi öğrenebilirsiniz.

Bu ders birinci derstir ve "Google Adsense Nedir?" ve "Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?" başlıkları altında toplanmıştır.


Google Adsense Nedir?

Adsense, ziyaretçilerinizin reklamları tıklamasıyla para kazanmanızı sağlar ve kullanımı kolaydır. Google.com kazandığı paranın büyük kısmını reklamlardan sağlar. Kendisine verilen reklamları sizin de yayınlamanıza izin verir. Böylelikle siz de elde edilen kazancı paylaşırsınız. Tık başına kazanılan ücretin yaklaşık %68'ini alırsınız. İşte bu sistem Adsense sistemidir.

Adsense içerik tabanlıdır. Yani sizin içeriğinize göre reklamları çıkar. Bilmeniz gereken en önemli şey Adsense bir "kolay zengin olma" yöntemi değildir. Para kazanmanız için çok çaba sarfetmeniz ve emek vermeniz gerekir.


Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Tık başına ne kadar para alacağınız, o reklamı veren reklamverenin ne kadar ödediğine bağlıdır. Siz buna bağlı olarak bir pay alırsınız. Bu pay, 3 kuruştan 30 liraya kadar çıkabilir. Tık başına 2 lira kazanmak, nadir görülen bir durumdur. Genellikle daha az kazanırsınız. Site trafiğinizi bilmeden, ne kadar kazanacağınızı bilmek mümkün değildir. İnsanlar ortalama bile olsa bir değer duymak isterler. Ancak bunun cevabını yalnızca Google bilebilir. Çünkü her reklamın kazandıracağı para farklıdır ve her ziyaretçinin reklama tıklayacağı kesin değildir.

Yapmanız gereken en önemli şey, çok aranan popüler anahtar kelimelere odaklanmaktır. Anahtar kelime ne kadar popüler olursa, kazanacağınız para da o kadar fazla olur. Hakkında çok şey bildiğiniz bir konu üzerine site açmanız bu açıdan iyi olacaktır. Google her ne kadar kazanacağınız para hakkında önceden bilgi vermese de, her an hesabınıza giriş yaparak o ana kadar kazandığınız miktarı görebilirsiniz.

Bir sonraki derste görüşmek üzere...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh