Grip Nasıl Önlenir?

12 Ocak 2014 Pazar 20:25Grip, bildiğiniz gibi, özellikle kış aylarında yaygın görülen bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle 2-5 gün arasında sürer ve 5 günden sonra da kalıntıları devam eder, burun akıntısı, öksürük gibi...

Peki gribi önlemek mümkün müdür? Eğer mümkünse, bunun için ne yapmalıyız? İşte bu yazım bu sorulara bir cevap olacak. Bildiklerimi ve uyguladıklarımı anlatmak istiyorum.

Gribi bir nebze de olsa önlemek mümkündür. Bunun için tabii ki ilk koşul üşütmemek! Ama buna her zaman dikkat edemeyebiliyoruz ve soğuğa maruz kalabiliyoruz.
Bu nedenle, yapabileceğiniz çok basit birşey var: Limon suyu içmek! Limon suyu, içindeki asit ve vitamin ile mikropların vücutta kalmalarını ve bulaşmalarını önlüyor. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendiriyor. Ben bunu yıllardır uyguluyorum. Ne zaman ki hasta olacağınızı hissettiniz ve tedirgin oldunuz, hemen 1 veya 2 limonu sıkıp bir dikişte içerseniz, gribi önleyebilirsiniz. İçine şeker veya tuz koymanızı önermiyorum. Çünkü faydasını azalttığı söyleniyor. Dediğim gibi, tek önemli nokta sıkar sıkmaz ve bir dikişte içmek. Ben bu sayede çok seyrek hasta olurum.

Herkese sağlıklı geçireceği bir kış dilerim.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum