İnternet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

11 Ocak 2014 Cumartesi 22:19


Teknolojinin her alanda hakim olduğu son yıllarda, artık evden para kazanmak mümkün hale geldi. Bu yazıda size internet üzerinden para kazanma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

1-Adsense Reklamları: Eğer bir web siteniz varsa ve ziyaretçisi bolsa, sitenizde adsense reklamları yayınlayabilir ve tıklama başına ücret alabilirsiniz. Adsense Google'a bağlı bir hizmettir ve bu sektördeki en güvenilir olan sistemdir. Sitenizde içeriğiniz ile alakalı reklamlar yayınlanır, boyutlarını, renklerini vs. siz belirlersiniz. Diğer reklam veren firmalardan bahsetmiyorum, çünkü bana güven vermiyorlar.

2-Özel Reklamlar: Tıpkı adsense gibi sitenize şahıstan veya bir firmadan özel reklam alabilirsiniz. Bu tip reklam almada, genellikle aylık veya haftalık ödeme yöntemi kullanılır. Yani reklam veren, size aylık veya haftalık, belki de günlük bir ödeme yapar. Tıklanma sayısından bağımsızdır.

3-Yükle Kazan Siteleri: Bu yöntemde, sitelere dosya yüklersiniz. İndirilme sayısına bağlı olarak size ödeme yapılır. Örneğin Turbobit'de bu sistem mevcuttur. Ödemeler hakkında bilgi vermek gerekirse, yüklediğiniz dosya 1000 kez indirildiğinde, size 2$ ile 16$ arasında değişen bir ücret ödenir. Bu para kazanma yöntemi sürekli olarak dosya yükleyenlerin işine gelebilir.

4-Yönlendir Kazan Siteleri: Bu sitelerin başında Adfly gelmektedir. Belki karşılaşmışsınızdır, bir dosya indirmek istediğinizde veya bir siteye girdiğinizde Adfly sitesi açılır ve 5 saniye beklersiniz, sonra "devam et"'e basarsınız. İşte siz o tuşa bastığınız anda birileri para kazanıyor demektir :) Siz de adfly gibi sitelere üye olarak yönlendirme yapabilir ve küçük ücretler kazanabilirsiniz. Ancak tabii ki, çok ziyaretçisi olan sitelerde güzel ücretler kazanmak da mümkün :)

5:Anket Doldur Para Kazan: Bunu vaadeden sitelere pek güvenmiyorum aslında. Türkiye'de Napolyon vardı bunu yapan, napolyon.com. Kullanıcılar ödeme alabildiklerini, yani güvenilir olduğunu söylüyorlar. Ancak bu yöntemin şöyle bir dezavantajı var. E-posta adresinize her gün bile anket gelse, yine de o para bir türlü birikmiyor maalesef.

Daha birçok yöntem vardır mutlaka. Ancak ben bu kadarını yazmakla yetiniyorum. Çünkü size tavsiyem, reklam almak dışındaki yöntemlerden uzak durmanızdır. Çünkü ödeme almada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bol kazançlar.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum