IPhone İle İlgili İpuçları

19 Ocak 2014 Pazar 23:22


Bugünlerde nereye gitseniz, iPhone'u olan birini görüyorsunuz. Neden bu cihaz bu kadar meşhur? Bunun nedeni, çok fazla avantajının olması. Bu yazıda iPhone'a sahip olmanın avantajlarını ve ipuçlarını bulabilirsiniz.

Eğer internet için Safari kullanıyorsanız, yeni bir adres girerken şunu deneyin: Adresin sonunda "com" yazmak yerine klavyedeki "com" tuşuna basın. Buna bastığınızda iPhone "net", "org" ve "edu" olmak üzere en popüler web site uzantılarını da deneyecektir.

IPhone'unuza çok sayıda uygulama yüklemeyin. Appstore'da hayatınızı kolaylaştıran çok güzel uygulamalar vardır. Ancak boşuna yer kaplayan, bir işe yarayamayan ve yüklenip denendikten sonra derhal silinmesi gereken uygulamalar da vardır.

IPhone'unuzun şarjı çabuk mu bitiyor? "Zaman dilimi ayarı" özelliğini kapatın. Bu özelliğe Ayarlar-Konum Servisleri-Sistem servisleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayarı açıktan kapalıya getirin. Bu, şarj tüketiminde önemli bir azalma sağlar.

IPhone'un bildirim özelliği bazen çok can sıkıcı olabilir. Tüm bildirimleri kapatın. Ayarlar-bildirimler yolunu izleyin. İhtiyaç duymadıklarınızı listeden kaldırın. Bunu yapmak da şarjın daha uzun sürede bitmesini sağlar.

"IPhone'um suya düştü. Ne yapmalıyım?" sorusunun basit bir cevabı var. Beyaz pirinç ıslanmış iPhone'unuzun kurtarıcısı olabilir! Çok sevdiğiniz iPhone'unuzu bir şanssızlık sonucu tuvalate vs. düşürürseniz, herşey bitmiş demek değildir. Telefonu açmayın. Önce bir havlu ile kurulayın. Sonra onu fermurarlı bir soğutucu çantaya pişirilmemiş beyaz pirinç ile koyun. Ertesi sabah iPhone'unuzu açtığınızda, çalıştığını görebilirsiniz!

IPhone'un tıpkı bilgisayar gibi ekran görüntüsü alabildiğini biliyor muydunuz? Bunu yapmak için, home tuşu ile uyku tuşuna (sağ üstteki) aynı anda basın. Bir fotoğraf çekme sesi duyacaksınız ve ekranda flash patlayacak. Daha sonra resimlerinizde ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

IPhone ile kendi zil sesinizi yapabilirsiniz. Eğer iPhone'un kendi zil seslerini sevmiyorsanız, kendiniz de bir zil sesi yaratabilirsiniz. Bilgisayarınızdan iphone'a bir mp3 gönderebilirsiniz. Bunu wifi veya kablo üzerinden yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, çoğu kişi iPhone kullanıyor. Çünkü iPhone sizin kişisel asistanınız gibi. Bu yazıyı okuduysanız, muhtemelen avantajlarını da anlamışsınızdır.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

2 yorum