Sağlıklı Bir Cilt İçin Ne Yemelisiniz?

21 Ocak 2014 Salı 23:35Bugün süpermarkete uğramak için iyi bir nedeniniz var: Cildinizi besleyen, kuruluğu ve yaşlanmanızı önleyen yiyecekler almak.

1.Çilek: Yaşlanmayı önleyen C vitamininden bol miktarda içerir. Çilek yiyen kişilerde daha az sivilce çıktığı kanıtlanmıştır. C vitamini kırışıklarla savaşır. Çileği yüzünüze yoğurtla karıştırıp maske olarak da uygulayabilirsiniz.

2.Zeytinyağı: Cildinizi yumuşatır, antioksidandır. Cildinize masaj yaparak yedirebilirsiniz. Ayrıca diyet yapıyorsanız, zeytinyağı yemeniz önerilir. Beslenme yoluyla alınan zeytinyağının da cilde faydasının olduğu bilinmektedir.

3.Yeşil Çay: Bir fincan yeşil çay sizi ve cildinizi rahatlatır. Ayrıca cilt kanseri riskini azaltır. İçmek dışında, cildinize de uygulayabilirsiniz.

4.Balkabağı: Ciltteki lekelerle ve sivilcelerle savaşır. Hızlı yaşlanmaya karşı cildi korur. C,E ve A vitamini ile doludur. Cildi temizleyen güçlü enzimler içerir. Aynı şekilde balkabağını da hem cildinize uygulayabilir, hem yiyebilirsiniz.

5.Nar: Antioksidan bakımından en zengin meyvelerden biridir. Ölü deri hücrelerinin atılmasında yardımcıdır. Yaşlanmaya karşı etkilidir. 

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum