Sivilceden Doğal Yollarla Kurtulmak

25 Ocak 2014 Cumartesi 02:04Eğer sivilceden şikayet eden biri iseniz, işinize yarayacak olan ürünü bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Çünkü ürünlerin etkileri kişiden kişiye değişebilmektedir. Ama, pahalı fiyatlara satılan bu ürünlerden hangisinin sizin için uygun olduğunu bilmeden de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz, hem de doğal yollarla!

Karbonat: Gözeneklerinizin pul pul dökülmesi ve ölü derilerinizin atılması için kullanılabilir. Az miktarda sodayı yüzünüze sürün. Daha sonra suyla iyice yıkayın ve yüzünüzü kurulayın. Bu, sivilceleri azaltan bir yöntemdir.

Yumurta akı: Sivilcelerinizden kurtulmak için yumurta akı kullanabilirsiniz. Yumurta akı bol miktarda protein içerir ve bir maske gibi kullanılabilir. Ayrıca eğer yağlı bir cildiniz varsa, yumurt akı fazla yağı alacaktır. Bir yumurtayı kırın ve akını yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Aman diyelim, yaz gününde bunu denemeyin. Yumurta yüzünüzde pişebilir :))

Çay çiçeği yağı: Bunu, aktarlarda, marketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz. Yüzünüzdeki bakterileri temizlemeye yarar.

Yulaf ezmesi: Biraz komik görünse de, yulaf ezmesinin cildinize iyi geldiği bir gerçektir. Cildinizdeki fazla yağı emer. Yulaf ezmesini pişirin ve soğumasını bekleyin. Yüzünüze bir maske gibi sürün ve bir süre bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Eğer bunu günlük olarak uygularsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Aloe Vera: Sivilcelerin yok edilmesi için kullanılan yöntemlerden biri de budur. Aloe Vera sivilceleri ve siyah noktaları önler. Bu bitkiyi bahçede yetiştirebilirsiniz. Günlük olarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Aloe Verayı yüzünüze sürün ve gözeneklerinize nüfuz etmesini bekleyin. Daha sonra yıkayın. Aloe Vera bir çok faydalı besin içerdiği için, çok yararlı bir yöntemdir ve işe yarayacaktır.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum