Ana içeriğe atla

Sivilceden Doğal Yollarla KurtulmakEğer sivilceden şikayet eden biri iseniz, işinize yarayacak olan ürünü bulmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Çünkü ürünlerin etkileri kişiden kişiye değişebilmektedir. Ama, pahalı fiyatlara satılan bu ürünlerden hangisinin sizin için uygun olduğunu bilmeden de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz, hem de doğal yollarla!

Karbonat: Gözeneklerinizin pul pul dökülmesi ve ölü derilerinizin atılması için kullanılabilir. Az miktarda sodayı yüzünüze sürün. Daha sonra suyla iyice yıkayın ve yüzünüzü kurulayın. Bu, sivilceleri azaltan bir yöntemdir.

Yumurta akı: Sivilcelerinizden kurtulmak için yumurta akı kullanabilirsiniz. Yumurta akı bol miktarda protein içerir ve bir maske gibi kullanılabilir. Ayrıca eğer yağlı bir cildiniz varsa, yumurt akı fazla yağı alacaktır. Bir yumurtayı kırın ve akını yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Aman diyelim, yaz gününde bunu denemeyin. Yumurta yüzünüzde pişebilir :))

Çay çiçeği yağı: Bunu, aktarlarda, marketlerde veya eczanelerde bulabilirsiniz. Yüzünüzdeki bakterileri temizlemeye yarar.

Yulaf ezmesi: Biraz komik görünse de, yulaf ezmesinin cildinize iyi geldiği bir gerçektir. Cildinizdeki fazla yağı emer. Yulaf ezmesini pişirin ve soğumasını bekleyin. Yüzünüze bir maske gibi sürün ve bir süre bekleyin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Eğer bunu günlük olarak uygularsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Aloe Vera: Sivilcelerin yok edilmesi için kullanılan yöntemlerden biri de budur. Aloe Vera sivilceleri ve siyah noktaları önler. Bu bitkiyi bahçede yetiştirebilirsiniz. Günlük olarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Aloe Verayı yüzünüze sürün ve gözeneklerinize nüfuz etmesini bekleyin. Daha sonra yıkayın. Aloe Vera bir çok faydalı besin içerdiği için, çok yararlı bir yöntemdir ve işe yarayacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh