İzmir'de Ütüleme Lazer Epilasyon Araştırması

10 Şubat 2014 Pazartesi 22:51Aylardır araştırdığım bir konu bu. Girmediğim forum kalmadı diyebilirim. Ama malesef forumları gezmek yetmiyor, hatta bazen zararlı bile olabiliyor. Çünkü reklam yapan o kadar çok kişi var ki. Bir bakıyorsunuz bir güzellik merkezini biri kötülerken, diğeri göklere çıkarıyor. Ve ikisinin de mesaj sayısı: 1 :)

O nedenle ben internetten yalnızca cihaz araştırmasına yoğunlaştım. En çok korktuğum konu acıydı ve en acısız cihaz hangisi diye araştırdım. Açıkçası acısı az olduğu sürece çok daha fazla masraf yapabilirdim bunun için. Ve soprano xl makinesinin piyasadaki en acısız cihaz olduğunu öğrendim.

Hemen İzmir'de nerelerde var diye araştırmaya başladım. Her yerde Özel Su Hospital'da olduğu yazıyordu. Hemen randevu alıp gittim. Çok temiz güzel bir ortamdı. Deneme atışı yaptırdım. Yapan kişi biraz tecrübesizdi sanırım, cildimin kuruluğuna aldırmadan jileti sürüverince cildim tahriş oldu ve kanadı. Sonra da lazer aletini uygulayınca, 2 gün boyunca bacağım yandı ve acıdı. Ben de cihaza karşı vücudum tepki mi verdi acaba diye şüphe ettim. Sonradan aklıma geldi tahriş olabileceği. Fiyat olarak tüm vücut 1800 peşin istediler. Ben taksit yapmak istedim, seans başı ödemek istedim. 600 lira dediler. Bu çok yüksek bir meblağ seans ücreti olarak. Ben de huzursuz oldum. Çünkü yarıda bırakmak isteyebilirim, bana bu hakkı vermeyip yüklü bir miktar istemeleri yanlış geldi.

Ben de soprano xl kullanan başka bir merkez araştırmaya başladım. İzmir'de sadece 2 tane merkezin orijinal soprano xl kullandığı yazıyordu. Ama gelin görün ki, adı hiçbir yerde yoktu. Ben uzun uzun araştırdım, kafaya koymuştum bulacaktım :) Ve sonunda buldum. Dermalin Güzellik Merkezi Bornova Şubesi.

Her neyse, oradan randevu alıp gittim ve çok memnun kaldım. Çünkü seans başı ödeme var. Ayrıca işlerinde uzman izlenimi bıraktılar bende. Cildimin kuru olduğunu hemen anlayıp ona göre deneme atışı yaptılar ve inanın atış bittikten sonra hiçbir şekilde yanma olmadı. Burada fiyatlar biraz daha makuldu. Ben de anlaştım ve ilk seans için randevu aldım. Tüm seanslarım bittiğinde gelişmeleri bu blogtan yayınlamaya devam edeceğim.

Benim gibi acı konusuna kafayı takanlar varsa, yer yer acıyor, ama öyle çok da dayanılmayacak şekilde değil. Alexandrite, diode gibi makinaların çok daha fazla acıttığı söyleniyor. O nedenle soprano xl'den başka çare yok maalesef :) Güzellik için biraz acı gerek.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

11 yorum

 1. diğer yer ilgi tıp mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, ilgi tıp değil. ucanariblog@gmail.com'a mail gönderebilirsiniz yerin ismi için.

   Sil
 2. nasıl iletişime geçebiliriz sizinle bu konuda ? öğrenmek istiyorum yapan yerleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, ucanariblog@gmail.com'a mail gönderebilirsiniz yerin ismi için.

   Sil
  2. verdiğiniz adrese mesaj attım, acil dönüş yapabilir misiniz? teşekkür ederim..

   Sil
 3. Bende mail attım ama lütfen hemen dönüş yapabilirmisiniz benim bu hafta bu işi halletmem gerekiyor :/

  YanıtlaSil
 4. merhaba gittiğiniz yerden iyi sonuç aldıysanız bizimlede paylaşırsanız sevinirim.serapmutlucan@hotmail.com

  YanıtlaSil
 5. ben de mail attım lütfen yakın zamanda geri dönüş yapar mısınız? teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. mail atalı en az 1 ay oldu ama hala cevap bekliyorum o merkezin adıyla ilgili lütfen yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 7. Ben alex lazerle 1bucuk yil gitttim ama hic bir ise yaramadi suan diot lazere gidiyorm kalin cikiyodu gozle gorulur bi incelme var killarimda öneririm yani

  YanıtlaSil
 8. Buz lazer yani Soprao Ice İzmir de artık bayağı klinikte var buzlazer.com adresinde klinikler yazıyor isteyenler bakabilir.

  YanıtlaSil