Ana içeriğe atla

İzmir'de Ütüleme Lazer Epilasyon AraştırmasıAylardır araştırdığım bir konu bu. Girmediğim forum kalmadı diyebilirim. Ama malesef forumları gezmek yetmiyor, hatta bazen zararlı bile olabiliyor. Çünkü reklam yapan o kadar çok kişi var ki. Bir bakıyorsunuz bir güzellik merkezini biri kötülerken, diğeri göklere çıkarıyor. Ve ikisinin de mesaj sayısı: 1 :)

O nedenle ben internetten yalnızca cihaz araştırmasına yoğunlaştım. En çok korktuğum konu acıydı ve en acısız cihaz hangisi diye araştırdım. Açıkçası acısı az olduğu sürece çok daha fazla masraf yapabilirdim bunun için. Ve soprano xl makinesinin piyasadaki en acısız cihaz olduğunu öğrendim.

Hemen İzmir'de nerelerde var diye araştırmaya başladım. Her yerde Özel Su Hospital'da olduğu yazıyordu. Hemen randevu alıp gittim. Çok temiz güzel bir ortamdı. Deneme atışı yaptırdım. Yapan kişi biraz tecrübesizdi sanırım, cildimin kuruluğuna aldırmadan jileti sürüverince cildim tahriş oldu ve kanadı. Sonra da lazer aletini uygulayınca, 2 gün boyunca bacağım yandı ve acıdı. Ben de cihaza karşı vücudum tepki mi verdi acaba diye şüphe ettim. Sonradan aklıma geldi tahriş olabileceği. Fiyat olarak tüm vücut 1800 peşin istediler. Ben taksit yapmak istedim, seans başı ödemek istedim. 600 lira dediler. Bu çok yüksek bir meblağ seans ücreti olarak. Ben de huzursuz oldum. Çünkü yarıda bırakmak isteyebilirim, bana bu hakkı vermeyip yüklü bir miktar istemeleri yanlış geldi.

Ben de soprano xl kullanan başka bir merkez araştırmaya başladım. İzmir'de sadece 2 tane merkezin orijinal soprano xl kullandığı yazıyordu. Ama gelin görün ki, adı hiçbir yerde yoktu. Ben uzun uzun araştırdım, kafaya koymuştum bulacaktım :) Ve sonunda buldum. Dermalin Güzellik Merkezi Bornova Şubesi.

Her neyse, oradan randevu alıp gittim ve çok memnun kaldım. Çünkü seans başı ödeme var. Ayrıca işlerinde uzman izlenimi bıraktılar bende. Cildimin kuru olduğunu hemen anlayıp ona göre deneme atışı yaptılar ve inanın atış bittikten sonra hiçbir şekilde yanma olmadı. Burada fiyatlar biraz daha makuldu. Ben de anlaştım ve ilk seans için randevu aldım. Tüm seanslarım bittiğinde gelişmeleri bu blogtan yayınlamaya devam edeceğim.

Benim gibi acı konusuna kafayı takanlar varsa, yer yer acıyor, ama öyle çok da dayanılmayacak şekilde değil. Alexandrite, diode gibi makinaların çok daha fazla acıttığı söyleniyor. O nedenle soprano xl'den başka çare yok maalesef :) Güzellik için biraz acı gerek.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Yorumlar

 1. diğer yer ilgi tıp mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, ilgi tıp değil. ucanariblog@gmail.com'a mail gönderebilirsiniz yerin ismi için.

   Sil
 2. nasıl iletişime geçebiliriz sizinle bu konuda ? öğrenmek istiyorum yapan yerleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, ucanariblog@gmail.com'a mail gönderebilirsiniz yerin ismi için.

   Sil
  2. verdiğiniz adrese mesaj attım, acil dönüş yapabilir misiniz? teşekkür ederim..

   Sil
 3. Bende mail attım ama lütfen hemen dönüş yapabilirmisiniz benim bu hafta bu işi halletmem gerekiyor :/

  YanıtlaSil
 4. merhaba gittiğiniz yerden iyi sonuç aldıysanız bizimlede paylaşırsanız sevinirim.serapmutlucan@hotmail.com

  YanıtlaSil
 5. ben de mail attım lütfen yakın zamanda geri dönüş yapar mısınız? teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. mail atalı en az 1 ay oldu ama hala cevap bekliyorum o merkezin adıyla ilgili lütfen yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 7. Ben alex lazerle 1bucuk yil gitttim ama hic bir ise yaramadi suan diot lazere gidiyorm kalin cikiyodu gozle gorulur bi incelme var killarimda öneririm yani

  YanıtlaSil
 8. Buz lazer yani Soprao Ice İzmir de artık bayağı klinikte var buzlazer.com adresinde klinikler yazıyor isteyenler bakabilir.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh