Kilo Vermeyi Hızlandıran Öneriler

12 Nisan 2014 Cumartesi 01:01İster 100 kilo olalım, ister 70, ister 55, hepimizin ortak problemidir kilolarımız... Zaten yemeyi sevdiğimiz için istemediğimiz bir kilodayızdır ve "yemek yemekten vazgeçmek" dışında başka öneriler ararız. Son 3 haftadır bir çok yol denemiş biri olarak, hem denediklerimi hem henüz denememiş olduklarımı ve araştırmalarım sonucunda öğrendiklerimi buraya yazmak istiyorum ki herkes faydalansın.

1. Spor aleti edinin: Diyelim ki boğazınızı tuttunuz ve kilo verdiniz, mutlaka sarkmalar olacaktır. Bu nedenle hem daha hızlı kilo vermek, hem de sıkılaşarak zayıflamak için mutlaka spor yapmalısınız. Eskiden bana çok zor gelirdi, ama insan spor yapmaya da alışıyor, hatta hoşuna bile gidiyor bir zaman sonra. Motorlu koşu bantları şu sıralar e-ticaret sitelerinde 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ben aldığım günden beri her akşam tempolu yürüyüş yapıyorum. 3 hafta oldu. Verdiğim kilo:2 ama boğazımdan kesmeyerek... Spor yaparken tv izlemek veya hareketli müzikler dinlemek zamanın hızlı ve eğlenceli geçmesini sağlayacaktır.

2. Vücudunuzu terletin: Spor yapıyorsanız, bazı günler vücudunuzun terletmek istediğiniz bölgelerine streç film sararak 20 dakikada harika sonuçlar alabilirsiniz. Spordan hemen önceki kilomla sporda ter attıktan sonraki kilom arasında 500-600 gram fark oluyor. Sanmayın ki, yağ atıyorsunuz. Attığınız sadece su ve tuz. Ama unutmayın, vücut zaman içerisinde su toplar ve siz kilo veremediğiniz zannedersiniz. Eğer bu suyu ve tuzu abartmadan dışarı atarsanız, kilo vermeniz daha hızlı olacak ve moralinizin bozulmasını engellemiş olacaksınız.

3. Zayıflama kürlerine başvurun: Benim denediklerim, elma sirkesi, yeşil çay ve yeşil kahve. Özellikle yeşil çay metabolizmayı hızlandırıyor, buna şahit oldum. Üçünün de tadı hoş değil, ama katlanmalısınız. Çünkü hepsi faydalı... Kilo vermenizde etkisi olmasa bile vücudunuza faydalı olduğu için bir şey kaybetmezsiniz :)

4. Yatarken yemeye son: Gün içinde yedikleriniz yakılırken, gece yiyip yattığınızda enerji harcamadığınız için yakılması zor olur. Bu nedenle geceleri yatmadan 2-3 saat önce yemeyi kesin ve gerekirse aç yatın. Sabah kalktığınızda kilonuzdaki farkı göreceksiniz. Eğer çok içiniz kazınırsa, haşlanmış yumurta yemenin hiç bir zararı olmayacaktır. Ha, bu arada, yumurta demişken...

5. Her gün yumurta tüketin: Bilinenin aksine, yumurta metabolizmayı çok hızlandırır. Ama elbette yağda kırılmış yumurtadan bahsetmiyorum. Bir haşlanmış yumurta, midenizde saatlerce durur ve kolay öğütülmez. Bu nedenle sizi hem tok tutar, hem de yağ yakımınızı hızlandırır. Bunu ben kendim denedim ve 3 yıl önce her gün akşamları 1 yumurta yiyerek 8 kilo verdim. Şimdi yine aynı taktiği uygulamaya çalışıyorum.

Sağlıklı ve güzel bir vücuda kavuşmanız dileğiyle...

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum