İstediğiniz Saç Rengini Elde Etmenin Yolu

5 Mayıs 2014 Pazartesi 23:34Çoğumuzun saç boyamayla ilgili iyi ya da kötü bir anısı vardır. Ama genellikle boya ile istediğimiz renge ulaşmaya çalışırken, ya saçımızı yakar kestirmek zorunda kalırız (en azından ben), ya da "olmadı" der, yeniden boyarız. Aslında yapılması gereken şey çok basit: Bek-le-mek...

Zaman herşeyin ilacıdır derler ya, bu konuda da aynen öyle. Saçımı ilk kez 15 yaşındayken boyattım. İlk günler hiç beğenmedim, ama çocukluk aklı işte, sonradan unuttum, kendi haline bıraktım ve 2 sene sonra hala üzerinde aynı boya vardı ve acayip doğallaşmıştı. Herkes kendi saçım olduğunu zannediyordu. Daha sonra saçım uzadıkça doğal rengine döndü ve yeniden boyattım. Gene boyattığım gün eve gittim ve aynaya bakamadım. İsyanlar, isyanlar. Sonra maddi zorluklardan dolayı tekrar boyatamadım ve bir kaç ay sonra saçımın rengi oturmuştu, eskisi gibi güneşte yanık yanık parlamıyordu, bütünleşmişti sanki. Daha sonra çok kez boyattım saçımı, hep aynı hikaye. Üzerinde oynadıkça daha saçma renkler çıkıyordu ortaya ve kendi haline bırakıp bekleyince renk oturuyordu.

Şu an 24 yaşındayım ve geçen ay bir çılgınlık daha yapıp boyattım. İlk boyattığım gün ağlamamak için kendimi zor tuttum. Sonra gittim ve istediğim renk boya alıp üzerini boyadım. Şimdi gene aynı şey oldu. Saçımın rengi istediğim renge dönüşmeye başladı :)

Size tavsiyem, bir kez boyayıp beklemeniz. Çünkü gerek fön / maşa / düzleştirici olsun, gerek güneş ışığı olsun, gerekse şampuanlar olsun, saçın rengini çok değiştiriyor. Bu nedenle zamanla ortaya yeni bir renk çıkıyor.

Bir diğer tavsiyem de, hazır renklere bağlı kalmayın. Mesela siz de benim gibi ne kızıl, ne küllü bir kumral istiyorsanız, alın 7.0'ı, alın 7.1'i ve karıştırın. Ortaya ne kızıl ne küllü bir renk çıkacak. Boyaları karıştırmaktan korkmayın, tabii çok abartmadığınız sürece!

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum