Saç Uzatan Mucizevi Bakım Kürü

5 Mayıs 2014 Pazartesi 01:05Evet bayanlar, az sonra vereceğim tarif saçlarınızı hem uzatacak, hem besleyecek, hem de güçlenmesini sağlayacak! Az önceki cümle tıpkı reklam filmlerinde olduğu gibi sahtekarcaydı, di mi? Ama bunlar gerçek, çünkü birebir uyguladım ve gördüm. Sizi daha fazla meraklandırmadan hemen tarife geçiyorum.

Malzemeler:
-1 bemiks ampul
-1 bepanten ampul
-1 evigen ampul (piyasada şu sıralar yok)
-1 yemek kaşığı zeytinyağı
-1 tatlı kaşığı sinemeki
-3/4 bardak su
-1 tatlı kaşığı sirke
-1 yemek kaşığı tatlı badem yağı

Ampulleri eczanede, sinemkiyi ve badem yağını aktarda bulabilirsiniz. Tarif çok basit, sinemekiyi suda demliyoruz ve süzüp bir kaba alıyoruz, içine diğer malzemeleri karıştırıyoruz ve saçımızın diplerine yedirerek komple sürüyoruz. 1.5-2 saat bekletip iyice yıkıyoruz.

Püf Noktaları
-Ampulleri kırmak için üzerinde nokta olan yerden tutun ve güç uygulayın.
-Saçınızın yağlı kalmaması için 2-3 kez şampuanlamaya özen gösterin.
-Aceleniz varsa ve demlenmiş sinemakinin soğumasını beklemek istemiyorsanız, daha az suda demleyip, üzerine soğuk su koyun.
-Kürü saçınıza uyguladıktan sonra bir bone veya naylon torbayla sıkıca sarın. Hem başınızı üşütmezsiniz, hem de daha iyi sonuç alırsınız.,

Bu kürü her hafta bir kez uygulayabilirsiniz. Herşeyin fazlası zarardır. Ben 8 hafta boyunca uyguladım ve saçlarım hızla uzadı. Ayrıca artık eskisinden çok daha az dökülüyor. İlk uygulayışınızda çok fazla saç dökülmesi yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin. 8 hafta sonunda 2 hafta ara verip daha sonra tekrar devam edebilirsiniz. Yaza merhaba derken tüm kızların hayalini kurduğu uzun saçlara ulaşması dileğiyle!

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum