Kristin Hannah Evden Çok Uzakta Kitap İncelemesi

26 Eylül 2014 Cuma 02:57

Yeni bir kitap yorumu ile herkese merhaba. 

Bugün tanıtmak istediğim kitap Kristin Hannah - Evden Çok Uzakta.

Bu kitapla tanışmam biraz da ismi sayesinde oldu. Evlendikten sonra evimden ve ailemden ayrıldığım için depresyona girmiştim. Tam da o zamanlarda kitapçıda bu kitabı gördüm. Adı duygularımla birebir örtüşüyordu. Hiç düşünmeden aldım. Daha doğrusu annem doğum günü hediyesi olarak bana aldı :)


Ama kitabın konusunun bununla pek de ilgisi yok tabii. Kitapta evinden, eşinden ve çocuklarından ayrılmak zorunda kalan bir kadının hikayesi var. Ayrılmasının nedeni ise Irak'a, savaşa gitmesi. Kitap beni konusuyla çok etkiledi. Oradaki savaş öyle gerçekçi öyle korkunç anlatılmış ki, sanki yaşıyor gibi oldum. Aslında tüm yazılanların gerçek olduğunu hatırladığımda ise içim burkuldu. Askerler çok cesur insanlar ve bu kitabımızın kahramanı da kadın olmasına rağmen çok cesur!

Kitapta beni en çok duygulandıran kısım, Jolene savaşa giderken, Betsy ile alarmlarını aynı saate kurmaları ve alarm çaldığında birbirlerini hatırlayacaklarına söz vermeleriydi.

Kitapta aradığım herşeyi buldum; aile, aşk, arkadaşlık, gerilim. Bu nedenle okumaktan asla pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Mutlaka okumanız gereken bir eser. Arka kapağında da aşağıdakiler yazıyor.


Siz Evden Çok Uzakta'yı okudunuz mu?

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum