Kristin Hannah Gerçek Renkler Kitap İncelemesi

19 Eylül 2014 Cuma 02:38

Ne zamandır kitap incelemesi yapmıyordum. Ama okumaya son hızla devam ediyorum. Kitapsız bir gecem geçmiyor :) Son favorilerimden biri Kristin Hannah oldu. Böyle çok sayıda kitabı olan yazarları çok seviyorum, çünkü bir kitap bitiyor diye üzülmek yerine tüm kitaplarını alarak maceradan maceraya koşabiliyorsunuz. :)

Bu Kristin Hannah'ın okuduğum ikinci kitabı oldu. İlki Evden Çok Uzakta'ydı. Ona daha inceleme yazısı yazmadım.


Gerçek Renkler, ismiyle ve kapak tasarımıyla dikkatimi çekmişti. Arkasındaki hikayeyi okuduğumda daha da meraklandım. Ancak kitabın başları hiç de umduğum gibi çıkmadı. Çünkü kovboy temalıydı ve bu benim yaşam tarzıma çok uzaktı.

Gene de okumaya devam ettim ve asıl 300'lü sayfalardan sonra kitap ilgimi çekmeye başladı. Kitabın başında çok sevdiğim ve hak verdiğim karakterin aslında yanılmış olduğunu görünce onun kadar ben de üzüldüm ve vicdan azabı çektim. Sanırım kitabın adı buradan geliyor: Herkesin gerçek renkleri sonradan ortaya çıkıyor.

Kitabın ana fikri kardeşliğin ne kadar kutsal olduğu, kardeşlerin ne olursa olsun kopamayacağı ve en önemlisi de önyargılı olmanın ne kadar yanlış olduğuydu. Kitapta ırkçılığa da değinilmiş ve bu çok hoşuma gitti.

Başlarında sıkılmazsanız, tavsiye edebileceğim bir kitap. Eminim siz de benim gibi Winona'yı derinden anlayıp, Vivi Ann'ın aşkına hayranlık duyacaksınız.

İyi okumalar :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum