Sarah Jio Böğürtlen Kışı Kitap İncelemesi

21 Eylül 2014 Pazar 00:50

Sarah Jio ile tanışmam bu kitap sayesinde oldu. Geçtiğimiz yıl D&R'dan hediye çeki kazanmıştım ve çok satanlar kısmında bu kitabı gördüm. Açıkçası konusundan çok kitabın tasarımı ilgimi çekti. Arkadya Yayınları her zamanki gibi şık bir ayraç yapmış ve bu kitabı alma isteği uyandırıyor. Eminim bir çok kişide de böyle olmuştur :)


Kitabı aldıktan sekiz ay sonra okuma fırsatı bulabildim. Nedense hiç canım açıp da okumak istemedi. Ama okumaya başlayınca elimden düşüremedim. Olaylar öyle güzel ve akıcı bir şekilde bağlanmış ki, iki günde okuyup bitirdim.

Kitapta büyük bir dram var ve okuyucuya çok iyi aktarılmış. Zaman geçişleri benim çok hoşuma gitti. Özellikle geçmişe dönülen kısımlarda hem çok duygulandım hem çok eğlendim.

Kitabın sonu hem acıklı hem de mutlu diyebilirim. Her ne kadar ben bu kitabı çok ama çok beğenmiş olsam da, okuyan tanıdıklarımdan bazıları sonunun çok tahmin edilebilir olduğunu ve beğenmediklerini söylediler. Ama ben nedense tam olarak tahmin edememiştim.

Bu kitabı okuduktan sonra hemen yazarın diğer kitaplarına saldırdım. Onları da başka yazılarımda inceleyeceğim.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

1 yorum

  1. Kitabı aldım ve bir solukta okudum diyebilirim. Gerçekten olaylar güzel ve akıcı bir şekilde bağlanmış. Kitap kurtlarına tavsiye edebilirim.

    YanıtlaSil