Sarah Jio Mart Menekşeleri Kitap İncelemesi

30 Eylül 2014 Salı 00:52

Sarah Jio'nun Böğürtlen kışı kitabını şu başlıkta incelemiştim.

Böğürtlen Kışı'nı okuduktan hemen sonra gidip Mart Menekşeleri'ni aldım ve bitirmem 48 saat sürdü. Zaten Sarah Jio'nun kitapları çok fazla kalın değil, ama yine de bu kadar kısa sürede bitirmemin nedeni merak unsurundan çok, kitabın dilinin çok ama çok akıcı olması.


Kitabın kapağı tıpkı yazarın diğer kitapları gibi çok sevimli ve tabii ki gene püsküllü bir ayracı var :)

Kitap, Emily Wilson isimli bir yazarın aldatılması üzerine Bainbridge adasına yengesinin yanına gitmesi üzerine orada yaşadıklarını konu alıyor.

Bu ada öyle güzel betimlenmiş ki, kitabı okurken o adadaki sahilde yürürken, yollarında tur atarken buldum kendimi. Evden eve gittim, anlatılan her evi gözümde canlandırabildim.

İlginç olan kısım, Böğürtlen Kışı kitabında Emily ve kocasından, yengesinden, Bainbridge adasından bahsediliyordu bir bölümde. Tabii ben kitapları sırasız okuduğum için bunu okumakta biraz geç kalmış oldum. Böğürtlen Kışı'nda Emily'nin kocasının Jack olduğu yazıyordu. Bu nedenle daha romanın başında anladım Jack ile evleneceğini. Bu biraz kötü oldu açıkçası :)

Her ne kadar kitabı beğensem ve herkese tavsiye etsem de, gene de ödül almış bir kitap olduğuna inanasım gelmiyor. Çünkü ben daha ne kitaplar gördüm. Bu sadece hoş bir roman olmuş, o kadar.

İyi vakit geçirmemi sağladığı için 10 üzerinden 8 veriyorum ve tavsiye ediyorum.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum