Ana içeriğe atla

Flormar Easy & Go Sponge Nail Polish Remover - Süngerli Aseton


Bir aseton yazısıyla günü kapatmak istiyorum :)

Flormar Easy & Go Sponge Nail Polish Remover normal bir aseton değil, içinde aseton ve sünger var, biraz çalkalayıp parmağınızı ortadaki deliğe sokuyorsunuz ve bir iki kere parmağınızı çeviriyorsunuz, ve ta taaa, oje çıkmış :)

Satış görevlisi bana bunu tanıtırken önce almak istemedim ama gözümün önünde uygulayınca gerçekten çok hoşuma gitti. Süngerli asetonlardan haberi olmayan tanıdıklarımın ise çok hoşuma gitti bu ürün.

İçinde tırnağı besleyen maddeler de varmış bana söylendiği kadarıyla. Müthiş bir kokusu var, 1 saate yakın elinizde kalıyor bu koku. Ayrıca ojeleri çıkarması da son derece keyifli, pamukla filan uğraşmıyorsunuz. Yaz günlerinde de serin serin gelir insana o sünger :)

Süngerli asetonlarla ilgili en büyük endişe kısa sürede kuruduğu düşüncesidir. Ama ben 1,5 aydır kullanıyorum, hala ilk günkü formunda, ojeyi süper bir şekilde çıkarmaya devam ediyor. Ama elbette diğer asetonlar gibi uzun ömürlü olmasını bekleyemeyiz. Çünkü renkli ojeler kullanıyorsanız, bir süre sonra içindeki sünger kirlenecektir veya aseton kuruyacaktır. Kurumanın önüne geçmek için kapağını sıkı kapatmaya çalışıyorum.

Son olarak içinin resmini de paylaşarak yazımı bitiriyorum, evet, az önce resim çekmek için sürdüğüm kırmızı ojemi sildim! :)


Fiyatı: 8-9 TL civarında.

Bu yazımın tüm okuyuculara yararlı olması dileğiyle...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh