Ana içeriğe atla

Kendime Ceket Öresim Geldi!

Küçüklüğümden beri bayılırım örgü örmeye, annem eskiden bulaşık bezi ördürürdü bana ama hemen biterdi. Büyüdükçe atkıya, bereye terfi ettim :) Kendi ördüklerimi kullanmak çok güzeldi.

Bir süredir ara vermiştim örmeye, ama Facebook'ta gördüğüm şu resim bana ilham verdi:


Şu yünlerin güzelliğine bir bakın, renkleri müthiş değil mi?

Ben çok canlı renkleri sevmem, pastel renkler favorimdir. Bu resmi görünce aklıma ne zamandır kendime rengarenk bir ceket aradığım geldi. Ve dedim ki, madem o kadar mağaza var, madem bu mağazaların her birinde onlarca çeşit ceket olmasına rağmen hepsi çok sıradan, o zaman neden kendim örmüyorum?

Nako'nun sitesine girip sipariş verdim ve siparişim bugün geldi. Aşağıdaki renkleri seçtim:


Renkler resimdekinden daha güzel aslında, resimde bir acayip çıkmış. En baştaki mantar bejini aralara koyarak bu renk grubunu 2 3 kez sırayla tekrarlamayı düşünüyorum. Daha önce hiç ceket örmedim, ama annecim yardımcı olur bana :)

Ördükten sonra büyük bir mutlulukla yazısını yazmayı düşünüyorum.

Ama şunu söylemeliyim ki giymek kadar örmek de zevkli, al yanına çayını, geç televizyonda en sevdiğin programın karşısına, ör örebildiğin kadar :)

Aslında Nako'nun reklamını yapmak değildi amacım, ama bir sürü yün markası denedim, hiçbirinde aradığım renkleri bulamadım, gerçekten işini bilen bir marka.

Hoşçakalın!

Yorumlar

 1. İnanır mısınız son 1 haftadır kendimi sadece örgüye verdim, resmen insanı rahatlatıyor ^^
  Ve babannemin kullanılmamış koca bir poşet yün ipliklerini buldum, iyice öresim geliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. örgü kadar güzel bir terapi daha yok :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh