The Balm Voyage 2 Palet

3 Ocak 2016 Pazar 05:26


Herkese merhaba :)

Bir kaç gün önce Gratis'ten aldığım ve blogumda paylaştığım The Balm Voyage 2'yi, hakkında fikir edinecek kadar kullandım ve bir yazı yayınlamaya karar verdim.

Öncelikle The Balm Voyage 2 makyaj paletinin çok kullanışlı olduğunu söylemem gerek. Çünkü çok ince ve hafif olduğundan ve içerisinde bir çok malzeme bulunduğundan adı gibi tam seyahat için çantaya atmalık...

Dış görüntüsü de diğer The Balm ürünleri gibi çok cezbedici, "beni al, beni al, onu alma" diyor.İçinde far, aydınlatıcı, bronzer, allıklar ve ruj/allık olarak kullanılabilen kremsi renklendiriciler mevcut. Açıkçası bir tek göz kalemi ve rimel yok yani :)) E onu da kendimiz yapıverelim :)

Makyaj uzmanı değilim, ama bilgim dahilinde palet içindeki tüm farları tek tek yorumlamak istiyorum.

İlk farımızdan başlayalım.


Welcome: Çok mat bir beyaz, ben bunu baz olarak kullanıyorum, far sürmeden önce göz kapağına sürüldüğünde, sürülecek olan farın rengini daha iyi vermesini sağlıyor. Bunun dışında normal far olarak kullanılabilir tabi ki.


Bienvenue: Bu far göze sürüldüğünde pek fazla belli olmuyor açıkçası, sadece biraz parlaklığı var o kadar, tonlama dışında pek tercih edeceğimi sanmıyorum.


Bienvenido: Paletteki favori farlarımdan biri. Kendini belli eden bir renk ve sedefli yapıda.


Benvenuto: İkinci sıradaki farlar biraz daha koyu renkte. Bu far, göze sürüldüğünde çok açık hatta uçuk bir pembe renk bırakıyor, sedefli yapıda.


Tervetuloa: Bu far ise kırmızı alt tonlu bir kahverengi, mat bitirişli, çok ama çok hoş bir renk, severek kullanıyorum.


Welkom: Ne yalan söyleyeyim paleti alırken bu renk çok dikkatimi çekti ve sırf bu renk için diğer palet seçeneklerini eledim. Her ne kadar siyah gibi görünse de içinde hafif bir maviyeşillik var. Yine severek kullandıklarımdan.


Willkommen: Son sıra rengini en çabuk veren farlardan oluşuyor, tek kar sürüldüğünde bile oldukça belirgin olan bu farların ilki koyu bir altın sarısı, kahverengi görünse de sürüldüğünde verdiği renk koyu sarı. 


Valkommen: Bu far kahverengi ve simli, sürümü çok kolay.


Failte: Son farımız siyah renkte simli bir far. Rengini hemen veriyor.

Bu farların ten üzerinde nasıl durduğuna bakalım.


İlk sıradaki farları defalarca sürmeme rağmen resimde çok silik çıktı, normalde biraz daha görünür durumda. Bu farları bir çok defa uygulamak gerekiyor. Bu sıradaki favorim bienvenido :)


İkinci sıradaki farlar birinciye nispeten daha kolay renk veriyor, bu sıradaki favorim tervetuloa, ama resme bakında benvenuto da çok hoş görünüyor yani :))


Son sıradaki farların özellikle simli olanları gözde abartılı durmuyor, sim miktarı gayet yerinde olmuş.

Şimdi gelelim paletin diğer ürünlerine.


Kuwakaribisha: Bu aydınlatıcıyı çok beğendim. Pigmentasyonu çok iyi, zaten aşağıda da göreceksiniz.


Croeso: Bronzeri elmacık kemiklerime sürmek için kullanıyorum ve rengini çok beğendim, mat bir yapıda.Palette daha önce de söylediğim gibi iki tane allık var.


Huan Ying: Kendi kullandığım allıklardan bile çok beğendim bu rengi, resimde çok ayırt edici çıkmamış ama şeftali tonlarında bir allık. Ama pigmentasyonu çok zayıf geldi, yüz kere sürüyorum, ancak ulaşabiliyorum istediğim görüntüye.


Dobrodosli: Bu daha pembe bir allık, pek tercih ettiğim bir renk değil, pigmentasyon olarak diğer allıkla aynı.


Ve son olarak krem renklendiricilerde sıra.


Bem-Vindo: Allık olarak kullanmayı bir kez denedim ve pişman oldum, aşırı renk verdi. Belki de ben beceremedim bilmiyorum. Ama ruj olarak hoş bir renk veriyor, bir de nemlendirme özelliği olsa iyiydi.


Vitajte: Bunu çok hafif sürmek gerekiyor, çünkü çok yoğun bir renk veriyor.

Bunların da swatchlarını aşağıda görebilirsiniz.


Palet kapağının altında bir uyum tablosu yapmışlar, daha bu kombinasyonları denemedim ama güzel sonuçlar çıkacağına eminim :)


Paletin genel görünümü de şu şekilde.


Kısacası The Balm Voyage 2 Paleti, indirim zamanlarında almanızı önereceğim şahane bir palet. Bana göre tek kusuru farların çok fazla tozutması, keşke tozutmayan bir yapıda olsaydı.

Hayatım boyunca kullandığım en iyi makyaj malzemelerini sıralasam ilk 5'e kesin girer yani :)

Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Bir de şunlara göz atsanıza :)

4 yorum

 1. gule gule kullan :) Farlarda baz kullan baaazzz ne kadar canlı gorundugunu farkedıceksın :)

  ındırımde the balmın bazını tercıh edebılırsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol cnm :) hiç baz kullanmadım desem inanır mısın :) ama istiyorum, bende makyaj hiç durmuyor çünkü. :)

   Sil
  2. o zaman kesın dene :) Sasırıcaksın sonucuna :)

   Sil
  3. denediğimde paylaşırım mutlaka blogtan :)

   Sil