Wayward Pines - Gizem ve Bilimkurgu Dizisi

11 Ocak 2016 Pazartesi 19:49


Annemden aldığım tavsiyeyle yeni bir diziye başladım. Aslında mini dizi olarak düşünülmüş ama 2. sezona devam edeceği söyleniyor. Dizimizin adı Wayward Pines, ezberleyene kadar baya uğraştırıyor.

Toplamda 10 bölümü var ve konusu ilk bakışta klasik gelebilir. Wayward Pines isminde gizemli bir kasaba var ve bu kasabadan çıkış yok! 

Dizi Lost'u çoook andıran bir gözden zoom out sahnesiyle başlıyor, izleyenler bilir. Bence dünyadaki en kaliteli yapımlardan biri olan bir diziye benzer bir konuyu işlemek büyük cesaret istiyor, ama bence Wayward Pines kesinlikle çuvallamamış!

Pek fazla spoiler vermek istemiyorum, genel olarak konuyu özet geçeyim:

İki ajan, kaybolan ajanlarını bulmak üzere Idaho'ya giderler ve orada bir kaza geçirirler. Ajanlardan biri hastanede uyanır ve diğer ajanın nerede olduğunu kimse bilmemektedir. Uyanan ajanımız ailesine haber vermek ve evine dönmek ister, ama bu mümkün değildir. Sebebini ise birkaç bölüm sonra anlıyorsunuz ve gerçekten mantıklı bir kurgu yapılmış. Elbette içinde zaman yolculuğu da var.

Oyuncuları çok sevdim, bir de dizinin jeneriği çok hoşuma gitti. Ben şimdi 6. bölüme geçtim ve 10. bölüme gelmeyi hiç istemiyorum :) Lost'tan sonra aynı zevki alarak izlediğim tek dizisin Wayward Pines!

Herkese tavsiyemdir :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

6 yorum

 1. Ben de ilk bölümlerini çok beğenmiştim :)

  YanıtlaSil
 2. Ama çok iyiymiş buu zaman yolculuğu varsa izlenir kii :) bi de 10 bölüm oh mis :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. zaman yolculuğu olmayabilirmiş, izledikçe anladım, ama gene de senin sevceğini düşünüyorum :)) 2. sezona devam etme ihtimali de var :)

   Sil
 3. Konu muazzam :D Lost'u da konu olarak beğenmiştim ama o kadar çok anlatmıştı ki arkadaşlarım, beklentim tavandı. Birinci bölümü izleyip, hoşlanmayıp devam ettirmemiştim. Wayward Pines'ın kısa olması benim açımdan da iyi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lost'a mutlaka devam etmelisin, hayatımda izlediğim en etkileyici dizi, özellikle 4 ve 5. sezonlar muhteşemdi, hala unutamıyorum :) Ama bu dizi de güzel

   Sil