Süper Bir Mini Dizi Önerisi: 11.22.63

9 Temmuz 2016 Cumartesi 06:55


Herkese merhaba :)

Yaz olduğundan mıdır nedir akşamları sürekli bir arayışa giriyorum, ne izlesem, ne okusam falan diye. İşte o arayışlarımdan birinde bu mini diziyi buldum.

Mini dizileri izlemesi çok keyifli oluyor. Çünkü ne film kadar kısa, ne de sezonlarca süren diziler kadar bayıyor insanı.

Zamanda yolculuk konusuna aşırı meraklı biriyim. Bununla ilgili her türlü filmi, diziyi, kitabı çok seviyorum.

Fazla spoiler vermek istemesem de bu dizi de zamanda yolculuk üzerine bir dizi. Stephen King'in romanından uyarlanmış. Romanı okumadığım için iyi bir uyarlama mı onu bilemiyorum. Ama ben diziyi çok beğendim. Zaten J. J. Abrams adı geçiyorsa iyidir yani.

Dizi 8 bölümden oluşuyor. İlk bölümler bir saatten uzun, sonraki bölümler 50 dakikaya düşmüş. 

Sarah Gadon ve James Franco'yu bu dizi sayesinde tanıdım, daha önce filmlerde görmüştüm ama bu film sayesinde sevdim diyebilirim. Çok güzel oynamışlar ve çok da yakışmışlar.

Dizideki dekora hayran kaldım, nostaljik atmosferi çok güzel yansıtmış. Ve final bölümüyle de beni mest etti, hâlâ daha aklıma geliyor ve tuhaf oluyorum.

Diziyle ilgili eleştireceğim kısım şu olabilir. Bana kalırsa ilk iki ve son iki bölümü izleyen bir insan çok kolay anlayabilir diziyi. Aradaki bölümler gereksiz olmuş, o bölümleri izlerken sıkıldım biraz.

Yine de zamanda yolculuk konusunu sevenlerin mutlaka göz atmasını öneriyorum.

IMDB Puanı: 8.4

Bir de şunlara göz atsanıza :)

2 yorum

  1. Diziyi ilk çıktığı günden itibaren takip etmiştim, 8 bölümde sonlanmasına gerçekten üzüldüm. Harika bir gerilim,gizem dizisiydi. Dediğiniz gibi dekor, kıyafetler, arabalar, davranışlar vs. 1960'lı yıllara tam uymuş. Herkesin severek izleyebileceği bir dizi. Bu güzel diziyi kaleme aldığınız için teşekkürler.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benim gibi beğenen birini görmek güzel. Umarım böyle güzel diziler çekilmeye devam eder :)

      Sil