Gerilim Filmi Sevenlere İki İspanyol Filmi Önerisi

7 Ağustos 2016 Pazar 05:30

Herkese merhaba :)

Bu aralar işler fazla yoğun olmadığı için filmlere ve dizilere sarmış durumdayım. Benim gibi gerilimi sonuna kadar yaşamayı sevenlere iki İspanyol filmi önermek istiyorum.

İspanyol filmlerini kısa bir süre önce keşfettim. Gerçekten bu işi son yıllarda iyi yapıyorlar. Filmlerde seçilen konular çok özgün ve hikâyenin ilerleyişi merak uyandırıcı.

Gelelim önereceğim filmlere.


Birinci filmin orijinal adı La Cara Oculta. İnternet'te ismi Türkçe'ye pek çok şekilde çevrilmiş. Ama en meşhur olanı Karanlık Taraf. Bu filmle ilgili pek fazla spoiler vermek istemiyorum çünkü kuracağım her cümle ipucu verebilir. Sadece şunu söyleyebilirim ki başta sıradan başlayan film sonlara doğru sizi içine çekiyor ve son 45 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Çok beğendiğim bir filmdi, iki kere izledim. Puanım 8/10. 2 puanı bazı oyuncuların çok şahane oynayamamasından kırdım :))


Diğer filmin orijinal adı Mientras Duermes. Türkçe adı ise Ölüm Uykusu. Bu filmden henüz haberim yokken Google'a şu anahtar kelimeleri girmiştim: "gerilim, apartman görevlisi, film". Karşıma bu film çıktı. Kısaca bahsetmem gerekirse Cesar bir apartman görevlisidir ve çok mutsuzdur. Buraya kadar her şey normal. Ama asıl sorun şu ki Cesar başkalarının mutluluğundan rahatsız olmaktadır. Her türlü psikopatlığı yapabilecekmiş izlenimi veren bu adamı izlerken gerim gerim gerileceksiniz bence :) Puanım bu film için de 8/10. Dublaj bazı yerlerde kötü olmuş. Ama oyunculuklar daha iyi.

Umarım bu filmleri siz de beğenirsiniz.

Eğer bunlar hoşunuza giderse, muhtemelen La Piel Que Habito filmini de beğenirsiniz. Ben beğenmiş olsam da bu iki film kadar beğenmediğim için bu yazıda bahsetmedim ama bir göz atın derim.

Hoşça kalın :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum