Ana içeriğe atla

Mac Twig Ruj


Herkese selam :)

Bu yazımda 25 Temmuz'da eşimin hediyesi olan Mac Twig ruj ile ilgili yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Bu rengi internette görüp beğenip eşime söylemiştim, o da gitmiş almış. Paketi açınca çok sevindim :)

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu, Mac'ten aldığım ilk ruj. Çok kaliteli olduğu söylendiği için ben de bir denemek istedim.


Aslında renk olarak biraz hayal kırıklığına uğradım, ne yalan söyleyeyim. Ben bu rengi daha kahvemsi düşünmüştüm, ama bildiğin pembe tonuymuş. Hoş renk aslında ama benim istediğim renk aslında Mac Whirl'miş. Ne yazık ki bunu ruju sürdükten sonra anladım :) Neyse onu da bir sonraki sefere alırım artık.


Resimde gördüğünüz gibi biraz parlak bir ruj. Çok kolay sürülüyor, yumuşak bir yapısı var. Tek katla rengini vermiyor, iki üç kat sürülünce güzel duruyor bende.

Kalıcılığı normal. Yani öyle hemen çıkmıyor ama bir şeyler yiyip içince azalıyor tabii.

Fiyatı 60 lira. Parasını hak eden bir ürün mü derseniz buna pek karar veremedim. Eğer istediğim renk olsaydı belki daha çok severek kullanırdım. Ama kalite bakımından örneğin bir Flormar Supermatte'den farkını göremedim.

Bu ürüne puanım 10 üzerinden 7. 3 puanı fiyat/performanstan kırdım :)

Başka bir yazıda görüşmek üzere...

Yorumlar

 1. görünümünden farklı bir swatchı varmış ne yazık ki, neyse artık bi dahaki sefere aradığınızı bulursunuz inşallah:)
  blog keşif etkinliğinden geliyorum, bende sizi beklerim. sevgiler!:) http://meleksalman.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 2. Renk çok güzelmiş en sevdiğim tonlardan :)
  Merhabalar ellerinize sağlık başarılı bir video olmuş :)
  Bu arada keşif etkinliğinden geldim blogunuzu takibe aldım.
  Bana da beklerim :)
  Sevgiler...
  www.benrujumvealligim.biz

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick

Herkese tekrardan merhaba :) Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum. Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı. Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer... Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama e

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh