Ana içeriğe atla

Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick


Herkese tekrardan merhaba :)

Ne zamandır kendime mutfakta bir rende yardımcısı arıyordum. Çünkü özellikle havucun hem salatasını hem de mezesini çok sevmeme rağmen rendelemek çok zor geldiği için, kollarım ağrıdığı için ve çalışan biri olduğum için neredeyse hiç yiyemiyordum.

Biraz araştırdım ve Tefal'in sanırım Moulinex alt markasının Tefal Fresh Express isimli bir ürününe denk geldim. Ufak ve güzel bir alet, 150 lira civarında. Onu sipariş ettim, eve geldi, denedim, rendeyi çok güzel yaptı. Ama benim aklım youtube'da izlediğim, aynı markanın Cube and Stick modelinde kalmıştı.

Ne yazık ki Türkiye'de satılmadığını öğrendim ve vergisini ödeyip yurt dışından almaya karar verdim. İnternet'in altını üstüne getirip sadece bir yerde bulabildim. Fransa'da üretiliyor sanırım, o yüzden Amazon Fransa'nın sitesinden aldım. Vergisiyle birlikte 500 lirayı buldu maalesef ama bence değer...

Bu arada az sonra koyacağım resimleri malesef ben çekmedim. Ama en kısa zamanda resim çekmeyi düşünüyorum.

Gelelim özelliklerine. Tefal Moulinex Fresh Express Cube and Stick'in 5 farklı parçası var. Bunlar resimde gördüğünüz renkli parçalar, her birinin ayrı bir işlevi var. Peki neler yapıyor bunlar?


Gri olan parça küp küp doğruyor. Bununla havucu, patatesi çok kolay bir şekilde yemeklik, çorbalık doğrayabiliyorsunuz. Ayrıca salatalık domates soğanı da doğrayıp kolay bir şekilde salata yapılabiliyor. Mesela şakşuka yapacaksınız, atın içine patlıcanı, kabağı, patatesi. Yeminle ağzım sulandı :) Pizza için de sosis, sucuk gibi yumuşak şeyleri küp yapabilirsiniz.


Sarı olan parçası sebzelere meyvelere çubuk şekli veriyor. Aslında en çok patates kızartması için tasarlanmış. Onun dışında salatalık havuç gibi şeyleri de çubuk şekline getirebilirsiniz :)


Yeşil olan parçamız dilimleme işlemi yapıyor. Özellikle salatalık kabak gibi şeyleri incecik dilimleyebilirsiniz bununla. Tek kötü yanı şu, ben içine küçük acur atmıştım, onu yan yan dilimledi. Dik tutmak zor oluyor içinde. Ama belki iki üç tane sıkıştırsaydım böyle olmazdı :) Bir dahaki sefere öyle yapacağım. Bununla meyve de dilimledik, yemesi çok keyifli oluyor.

Diğer iki parçasından biri ince rende, diğeri de sanırım kalın rende. Kalın rende olduğunu sandığım parçayı henüz kullanmadım.


İnce rende gerçekten harika. Havuç rendeledim. 7-8 tane büyük boy havucu rendelemek 3-4 dakika sürdü, o da ara vere vere.

Ürünün kötü yanları da var tabii. Mesela küp doğrarken en son parçanın içinde patatesler sıkışmış oluyor ve son küpleri iterek çıkarıyorsunuz. Ama ben yine de çok beğendim.

Ürün elime bugün ulaştığı için daha sadece birkaç deneme yaptım ve hemen paylaşmak istedim. Geçen hafta Tefal'in Actifry'ından aldım ve Cube and Stick ile kızartmalık doğradığım patatesleri hemen kurutup Actifry'a aktardım. Sonuç harika.

En kısa zamanda bu ikiliyle yaptığım denemeleri paylaşacağım.

Ürünün videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Hoşça kalın...

Yorumlar

 1. merhaba, rica etsem bu üründen bana da getirtebilir misiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, getirmenizde size yardımcı olabilirim. ucanariblog@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim, en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğim..

   Sil
  3. bu arada siz de bir video çekip gösterebilir misiniz bize? :)

   Sil
  4. Teşekkür ederim, en kısa zamanla iletişime geçeceğim.

   Sil
 2. Merhaba ben soğanı halka halka kesecek bir alet arıyorum cube and stick de bu mümkün mü acaba gerçi fresh expresslerinde başarılı yaptığını sanmıyorum tüm umudum bu aletin yapması

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, soğan küçük soğansa keser, ama büyük soğanları denemedim hiç. bu alet en çok rendelemede başarılı. ama diğer fonksiyonlarını da kullanıyorum yeri geldikçe.

   Sil
 3. Nasıl alabilirim ben yardimci olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, ben aşağıdaki linkten aldım.

   https://www.amazon.fr/dp/B00F4QAAGY/ref=pe_386181_148559991_TE_item

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İliadin'i Nasıl Bıraktım? Otrivine-İliadin Bağımlılığı

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :) Bugün biraz tıbbi bir konudan bahsedip sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Kendim bu konuda çok sıkıntı çektiğim için başkalarına da yardımcı olabilmeyi umuyorum. 2 ay kadar önce alerjiden veya sinüzitten (sebebini tam bilmiyorum) burnum aşırı tıkanmıştı ve işlerimi yapamıyordum. Evde de lanet İliadin vardı. Dayanamayıp bir fıs sıktım. O ne rahatlama... Dünyalar benim olmuştu 20 saniye içinde. Sonra içini okudum ve 4-5 gün kullanırım dedim. 4-5 gün kullandım ama burnum asla açılmıyordu. Sıkmayayım diyorum, yok geçmiyor, ne uyutuyor ne yemek yediriyor ne su içiriyor. Boğulacak gibi oluyorum. Böylece İliadin bağımlılığım başlamış oldu. Artık her gün günde 2-3 kez her deliğe 2-3 defa sıkıyordum. Bir süre sonra burnumun içi acımaya başladı ve koku alma duyumu kaybettim. İşte ben de o bağımlılardan biri olmuştum. Çantamda yedek İliadin taşıyordum. Yanımda olmadığında eyvah deyip eczane aramaya başlıyordum. Bu durum 1 ay ka

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ve Nasıl Eğitilir?

Kendimi bildim bileli bizim evde muhabbet kuşu vardır. Önce İbo vardı, tabiki konuşuyordu, 6 yaşında öldü. Sonra başka bir "İbo" aldık, o 11 sene yaşadı ve öldü. Son olarak bir "Çiko"muz var ki dünyalar tatlısı, yıkanmış haliyle resmini sol tarafta görebilirsiniz. En çok çenesi düşük olan kuşumuz Çiko oldu. Bu işte artık uzmanlaşmış biri olarak aldığınız muhabbet kuşlarını konuşturabilmeniz için size bazı ipuçları vermek istiyorum. Başta, çoğunuzun bildiği gibi muhabbet kuşunun konuşabilmesi için, erkek olması gerekiyor. Peki dişi kuşlar konuşmaz mı? Çok nadir de olsa bir kaç kelime söyledikleri görülmüştür. Ancak şakır şakır konuşması için kesinlikle erkek olması gerekiyor. Yani insanlardaki durumun tam tersi, kadınlar çok konuşur ya hani :) Peki bir muhabbet kuşunun erkek olduğu nasıl anlaşılır? Burnunun renginden. Eğer burnu renkli ise erkektir.Aşağıdaki resimde burnu renksiz olan dişi, renkli olan erkek. Diyelim bütün şartlar tamam, erkek bir muh