İzmir'de Lazer Akapunktur Maceram Başladı

28 Ocak 2017 Cumartesi 01:07


Lazer epilasyondan sonra hayatımda yapmaya karar verdiğim ikinci büyük değişiklik kilo vermek oldu. Gerçi bunu neredeyse her gün defalarca aklımdan geçirip beceremiyordum ama akapunktur ile zayıflayanları (bir tanesi de teyzem olur) duyunca "Neden gitmiyorum ki?" dedim.

Bakmayın iğneli resim koyduğuma. Bu yaşıma geldim, iğneden hâlâ korkarım. O yüzden tercihimi lazer akapunkturdan yana kullandım. Şöyle düşündüm: "Eskiden epilasyonu da iğneli yapıyorlardı, sonra lazere geçtiler ve sonuç başarılı. Akapunkturda da modern tedavi lazerdir belki."

Şimdilik doktorun adını vermeyeyim, eğer sonuç alırsam mutlaka yazarım. Bugün ilk seansa gittim, sadece 20-25 dakika sürdü. 15 dakikası ölçüm ve diyet listesi hazırlamayla geçti. Seanslar kısa sürüyor ve sadece kulaktan yaptılar.

Bana ilginç gelen ise doktorun kulağıma değdirdiğinde garip sinyal sesleri çıkaran tornavida benzeri alet oldu. Metabolizmamın yavaş çalıştığını ve adet dönemimin yaklaştığını söyledi. Garip olan şu ki bu hafta adet olacağım.

Hayatımda ilk kez adamakıllı kilo ölçümü yaptırdım. Yağ oranım %41. Facia! Vücudumun 31 kilosu yağdan ibaretmiş. Kilom ise 77,2. 8 kilosu yağ olmak üzere 12 kilo hedef konuldu. Bu aşamayı başarıyla geçersem bir sekiz kilo daha verip 57 olmayı hedefliyorum.

En son, doktor kulağıma akupunktur tohumu yapıştırdı. İğne yerine bunlar kullanılıyormuş artık. Zaten aynı baskıyı yapıyor.

Şu an diyetim çok zor geçiyor ama zaten akupunkturun etki etmesi 2-3 gün sürüyormuş. Heyecanla bekliyorum. Umarım haftaya güzel haberlerle dönerim.

Hoşça kalın :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum