HC Hair Care Seti Aldım Ve Sonuçları Yazıyorum

19 Şubat 2017 Pazar 03:30


Herkese merhaba :)

3 haftadır kendimi tamamen kilo vermeye adamış olduğumdan kozmetik dünyasından da biraz uzaklaştım :) Bu bir bakıma iyi bir haber, yani bütçe için...

Ama neredeyse 1 yıldır saçlarımdan o kadar çok çektim ki, en sonunda paraya kıyıp herkesin memnun kaldığı HC Hair Care markasını denemek istedim.

Saçlarım her gün tutam tutam dökülüyordu. Öyle ki artık korkmaya başlamıştım saçım kalmayacak diye. İnsanın her saçına attığında saç gelir mi eline? Benim geliyordu, hem de her seferinde bir sürü... Ayrıca çok da yıpranmış ve sönüklerdi. Hacim diye bir şey yoktu.

İnternet'te bu üçlü seti gördüm ve olmuşken hepsi olsun dedim. Kargo uzaktan geldiği için 48 saatte geldi, o yüzden bayağı sabırsızdım.


Önce HC Hair Care Bitkisel Saç Bakım Kompleksinden başlayalım. Saçlarım birkaç gündür yıkanmamıştı. Bunu fırsat bilip önce Complex bakım yağını kullandım. Saçımın diplerine masaj yaparak sürdüm ve sonra da diğer kısımlara sürdüm. Kokusu acayip bitkiseldi. Sanki aktardaki bütün yağları alıp karıştırmışsınız gibi. Doğal izlenimi verdi yani bana. Kutunun içine bir adet bone koymuşlar, çok da iyi yapmışlar. Çünkü bende hiç yoktu ve bone saç bakımında çok pratik oluyor. Hemen onu başıma geçirdim ve kendi işime daldım. 1,5 saat kadar bekledim.


Sonra şu yukarıdaki resimde gördüğünüz HC Hair Care Normal ve Kuru Saçlar için Şampuanı kullanarak saçımı iyice yıkadım. Bu şampuanın kokusu çok hafif ve hoş. Ayrıca fazla köpürmüyor. Bunun nedeni kimyasal maddeler içermiyor oluşu.


Saçlarımı iyice duruladıktan sonra HC Hair Care Yoğun Vitamin Destekli Onarıcı Saç Kremini kullandım. Onun da kokusu çok hafif ve güzeldi. Diğer bakım kremleri gibi saçıma sürdüğüm anda yumuşaklık hissi vermemesi dikkatimi çekti. Diğer bakım kremlerinin verdiği o his tamamen aldatıcı, çünkü saçınız kuruyunca o yumuşaklıktan eser kalmıyor ne yazık ki.

Her neyse, sonra saçımı tararken bir tarağa baktım, bir elime baktım, sonra gene tarağa baktım, gene elime baktım, inanın sadece 2 tel saç çıktı. Saçlarımı tarıyordum ama dökülmüyordu. Bir seferde bu kadar etkili olacağına asla inanmazdım.

Şimdi yıkayalı 2 gün oldu. 2 gündür her gün 1-2 tel anca dökülüyor. Onca şampuan, onca bakım denedim, hiçbir işe yaramadı. HC Hair Care başarılı oldu. Saçlarım ipek gibi yumuşacık olmadı, normal bir yumuşaklığı vardı ama hacim olarak çok iyi duruma geldiler. Artık saçımı at kuyruğu yapınca kabarık duruyor. Ama asla elektrikli değil. Saçımdaki elektriklenme sorunu da çözüldü. Bundan böyle de bu markanın ürünlerinden saç bakım rutinimde mutlaka en az bir tane bulundurmaya kararlıyım.

Ürünlerin şişelerinden bahsetmedim. Şişeleri çok güzel, çok kullanışlı. Şampuan ve saç kreminde açma kapama ayarı var dökülmemesi veya kokusunun falan kaçmaması için sanırım. Ama şişelerin kapağını çevirip içini açabilsek süper olurdu. Birisine koklatmak istiyorum, koklatamıyorum mesela :))

Uzun lafın kısası ben bu setten çok memnun kaldım. Herkese denemelerini tavsiye ederim. Bence özellikle de üçü bir arada kullanıldığında etkili oluyor. Tek tek bu kadar etkili olmayabilir.

Bunları başka yerlerde okuduğumda acaba reklam mı diye düşünmüştüm ama inanın bende etkisi çok belirgin oldu. Belki herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. İyi ki bu markayla tanışmışım.

Bugünkü yazım bu kadar. Siz de bu ürünleri kullandıysanız yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Hoşça kalın :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

0 yorum