İzmir'de Lipoliz Uygulaması Deneyimim

5 Mayıs 2017 Cuma 05:07


Bu aralar blogumu çok ihmal ettim. Hep içimden yazmak geliyor ama fırsat bulamıyorum. Yine de Uçan Arı henüz ölmedi :) Yeni deneyimlerimle karşınızdayım.

Daha önceki yazılarımı okursanız 3 aydır yaptırdığım akupunkturla ilgili deneyimlerime ulaşabilirsiniz.

Şimdi size 10,5 kilo verme sürecimden bahsedeyim biraz.

27 Ocak'ta akupunktur için ilk randevumu almıştım.

O zamanlar evdeki tartıda tam 78 kiloydum ve gitgide kilo aldığımı hissediyordum. Bir gün 80'i bile gördüğümü hatırlıyorum, sonra panikle 1-2 kilo vermişim.

Akupunktur bende çok işe yaradı. Geceleri yataktan kalkıp lavaboya gittiğimde bile dolabı açıp ağzıma bir şeyler tıkıştıran biriydim. Hep aklım yemekteydi ve ona bağımlı yaşıyordum. Geceleri çalışırken sürekli şimdi ne yapsam ne yesem deyip ya makarna ya börek çörek yiyordum.

Sizin anlayacağınız çok obur biriyimdir normalde. 27 Ocak'tan beri oburluk kalmadı. Hiç acıkmıyor muyum? Hiç canım istemiyor mu? Acıkıyorum, canım istiyor ama akupunktur bana kendimi tutma gücü verdi. Ne kadar acıkırsam acıkayım içim kazınmıyor veya bir şeylere saldırmıyorum, elim ayağım titremiyor. Bu da benim diyet yapmama çok yardımcı oluyor.

Belli aralıklarla tartıya çıkıp resim çekiyorum. İlk hafta çekmemişim sadece. Yine de resimleri sizinle paylaşmak istedim :)Akupunkturun 3. haftası gibi aynı klinikte yapılan lipoliz uygulamasına girmek istedim. Size lipolizi bildiğim kadarıyla kısaca anlatayım. Bu lazer veya soğuk lipoliz değil. Soya lesitini diye bir madde var. Bu madde bölgesel olarak incelmesi istenen yerin derisinin altına enjekte ediliyor ve yağları parçalıyor. Vücut enerji harcadıkça giden yağlar hep o bölgeden gidiyor. Mantık bu. Benim yaptırdığım lipolizdeki ilaç miktarına göre etkisi 6 hafta sürüyor.

Yani lipoliz yaptırıp incelmiyorsunuz aslında. Lipoliz yaptırdıktan sonra 6 hafta boyunca sporla ve/veya diyetle ne kadar yağ yakarsanız o yağların hepsi lipoliz yapılan bölgeden gidiyor, böylece belirgin bir bölgesel incelme sağlanıyor.

Size rakamlarla geldim bu yazımda :) Aşağıda lipoliz yaptırdıktan sonraki vücut ölçüleri tablomu paylaşıyorum:


17 Şubat
10 Mart
22 Mart
17 Nisan
Bel
84
82
80
79
Basen
114
111
107
105
Üst Bacak
70
67
66
64

Gördüğünüz gibi belden çok fazla kilo veremezken basen ve bacaklardan çok kilo verdim, 2 bedene yakın inceldim ve lipolizin etkisi 8. hafta gibi tamamen geçti, o zamandan beri basen ve bacakta gram incelme yok. Çünkü çocukluğumdan beri ne kadar kilo verirsem vereyim hep belimden ve üst kısımdan verdim. Basen ve bacaklarım hep kalındı.

Bu yüzden ben de bugün yine lipoliz yaptırdım. Basenden bir 10 santim daha incelsem daha ne isterim :)

Bu işi bilen birine yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ama tabii ki diyet ve spor yapmanız gerekiyor. Yoksa işe yaramaz.

Acısı için de Emla krem öneriyorum. Bugün rahat bir seans geçirdim bu krem sayesinde. Sormak veya söylemek istedikleriniz varsa yorum bırakabilirsiniz.

Gittiğim yer Alsancak'ta. Sitesine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

Hoşça kalın :)

Bir de şunlara göz atsanıza :)

4 yorum

 1. ben de kilo vermeye çalışıyorum canım en önemlisi beslenmeye dikkat etmek kesinlikle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler yorumun için :) inşallah sen de hedefine ulaşırsın canım :) ben daha yolun yarısındayım :))

   Sil
 2. Lipoliz çok acılı bir işlem mi? Okuduğum kadarıyla dayanılmayacak kadar acı verdiğini cok can yaktığını söyleyenler olmuş ve o acının 1 ay boyunca geçmediğini gerçekten 1 ay boyunca devam eden bir acı mı oluyor birde emla krem ne derece acıyı azaltıyor tamamen acıyı yok mu ediyor yoksa dayanılacak bi kıvama mı getiriyor? Son olarak gittiğin estetik merkezinden memnun musun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, ilk girdiğim seansta acı çok dayanılmazdı, hatta nasıl ikinciye cesaret ettim ben bile bilmiyorum. Ama emla sürünce dayanılır bir acı duydum. Birincisinin yarısından bile azdı diyebilirim. Böcek sokmuş da yanıyormuş acısına benziyor. Bu arada acı ve yanma lipolizden sonra yarım saat içinde yok oldu bende. sadece ilk gün oturup kalkarken biraz sızladı o kadar. Gittiğim yerden çok memnunum. İşini bilen bir doktor Tayfur Yağcı. Hatta İzmir'de yaşayan bazı ünlülerin oraya gittiğine şahit oldum. Hoşça kal :)

   Sil